Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení 1.kola OPD ml. žáků a žákyň - Frýdek-Místek

24. 5. 2010

Hodnocení 1. kola OPD ml. žáků a ml. žákyň – Frýdek-Místek 20.5.2010

 

Počasí nebylo ideální, ale konečně nás nedemoralizoval náš momentální nepřítel číslo jedna – pan déšť. Sešli jsme se v ne příliš hojném  počtu a rezervy pro 2. kolo v Třinci, které proběhne 3.6. určitě máme. Chlapců startovalo 11 a dívek 14.

Chlapci dokázali zvítězit v šesti individuálních disciplínách a štafetě. Suverénem a dvojnásobným vítězem se stal Michal Schreier, který zvítězil v dálce a na 60m překážek. Dominik Guzdek ovládl 60m v novém osobním rekordu 8,57s. Tomáš Krumpholz potvrdil nadvládu třineckých sprinterů v běhu na 150m kdy časem 21,35 suverénně vyhrál. Patrik Bukowczan předčil všechny své soupeře v hodu míčkem, když svůj krikeťák poslal na značku 60,36m  a nechal tak nejbližšího rivala více jak 12 metrů za sebou. Velmi snadno zvítězil v sólo závodě Marek Chrascina, který je naší posilou z 1. Běžeckého Jablunkova, když proťal pomyslnou cílovou pásku v čase 5:23,78 a druhému v pořadí nadělil téměř minutu a půlJ.

Nové osobní rekordy si vytvořili také Franta Cienciala a Michal Pyszko v běhu na 60m – 8,98s a 9,37 a Mateusz Wantula v dálce – 392cm.

Po bojové poradě jsme zamíchali štafetami a pokusili jsme se vytvořit dvě vyrovnané štafety. Myslím, že se nám to celkem podařilo, protože štafeta A ve složení (Pyszko, Krumpholz, Wantula, Guzdek) skončila 2. v čase 35,31 a štafeta B (Kaczmarczyk, Bukowczan, Chrascina, Schreier) zvítězila v čase 35,39.

Dívky zvítězily pouze v jedné disciplíně zásluhou Natálky Veselé, která kralovala v kouli 9,18m, kde spolu s Pájou Byrtusovou vytvořily vítězný dvojblok ( nový OR 7,06m). Dívky dokázaly celkem šestkrát vystoupat na stříbrnou příčku zásluhou Veselé v míčku ( nejlepší bodující družstva dívek), Grygarové v běhu na 150m, Grygové v běhu na 60m ( nový OR 9,22s), Szotkowské v běhu na 800m a Lazarové v běhu na 60m překážek ( nový OR 11,07s).

Rovněž dívkám se podařilo získat štafetový double!!! Štafeta A zvítězila v čase 35,21 ve složení ( Ščerbová, Veselá, Grygová, Gašperáková) a štafeta B (Dočkalová, Lubojacká, Molinová, Szotkowská) uhájila druhou příčku v čase 37,52 před dotírajícími štafetami Frýdku B a Frýdku A.

Velmi dobře bojovaly, ale bohužel bez bodového přispění pro tým, Renáta Fizková, Martina Brenišová a Martina Wojtylová. V Třinci před domácím publikem už nějaký bodík určitě urvete.

Dívky skončily o 17 bodů za Frýdkem-Místkem, ale rezervy vidím především v návratu Míši Jursové a Dariny Kaczmarczykové, které se zotavují po virózách. Katka Orliczková byla kde?

 

Sečteno a podtrženo: u mě vládne spokojenost s předvedenými výkony a přístup obou družstev k závodům mě také potěšil. Chyby, které se vyskytly během závodů už jsme si vyříkali a vracet se k nim nebudu. Díky moc všem za účast a maximální nasazení. Jste dobrá parta a proto doufám, že vám to vydrží! Další kolo je 3.6. v Třinci. Zdar a sílu atleti.

 

Břeťa Vala

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář